Wybielanie zębów

Najczęstsze kompleksy u osób? Brak śnieżnobiałego uśmiechu. Bo to właśnie białe zęby kojarzą się z ludźmi sukcesu, ludźmi szczęśliwymi i zdrowymi. Co więcej na zęby patrzymy tak samo często jak na oczy drugiej osoby. Dlatego warto postarać się, aby uśmiech był biały.

Niestety częste picie herbaty, kawy i palenie papierosów powodują przebarwienia na naszych zębach. A to z kolei sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni i rzadziej się uśmiechamy. Jednym z rozwiązań na biały uśmiech jest wybielanie zębów. Nasza klinika oferuje skuteczne i profesjonalne metody wybielania – wybielanie laserowe, które odbywa się w gabinecie bądź wybielanie nakładkowe do samodzielnego wybielania w domu.

Jak przebiega wybielanie?

Wybielanie laserowe
– jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod wybielania. Dużą zaletą dla większości pacjentów jest wygoda, ponieważ wybielanie wykonuje się tylko na jednej wizycie. Pierwszym etapem wybielania jest ochrona dziąseł. W tym celu na dziąsła nakłada się specjalny żel ochronny, a następnie utwardza się go lampą UV. W tym momencie na zęby można nałożyć preparat wybielający. Zęby naświetla się lampą przez 15 minut. Dla jak najlepszych efektów proces wybielania wykonuje się 3-4 razy. W ciągu 1h Pacjent może cieszyć się bielszym uśmiechem

Wybielanie nakładkowe – służy do samodzielnego wybielania zębów w domu dzięki idealnie dopasowanym nakładkom.

Na pierwszej wizycie zaraz po usunięciu kamienia z zębów pobierany jest wycisk. Następnie wycisk wysłany jest do laboratorium, gdzie wykonane zostaną nakładki.

Po tygodniu zapraszamy Pacjenta na drugą wizytę podczas której odbiera zestaw nakładek wraz z preparatem oraz instrukcją, jak przeprowadzić zabieg. Nakładki wraz z żelem wybielającym zakłada się na noc przez 3-4 dni z rzędu.

Jaki kolor będą miały zęby po wybielaniu?

Naturalny kolor zębów to żółtobrunatny lub szaroniebieski. Zęby po zabiegu wybielania najczęściej rozjaśniają się o jeden, dwa lub trzy odcienie. Wszystko zależy od pacjenta indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dla jak najlepszych efektów często polecamy pacjentom wybielanie laserowe w gabinecie oraz wybielanie nakładkowe do zastosowania w domu. Wtedy nie tylko zęby są jaśniejsze, ale też efekt wybielania utrzymuje się dłużej.

Jaka jest szansa na śnieżnobiały uśmiech?

Śnieżnobiały uśmiech noszony przez Hollywoodzkie gwiazdy jest efektem noszenia licówek porcelanowych. Hollywoodzka biel praktycznie nie występuje w naturze i także trudno jest ją wydobyć przez zabieg wybielania. Zdarzają się jednak przypadki u nas w klinice stomatologicznej, gdzie efekt wybielania na prawdę przerósł oczekiwania

Przed zabiegiem konieczne usuwanie kamienia?

Przed każdym wybielaniem należy oczyścić zęby z osadów i kamienia nazębnego. Najlepiej te dwa zabiegi połączyć ze sobą i wykonać na jednej wizycie. Często po usuwaniu kamienia okazuje się, że zęby odzyskały naturalną biel przez co efekt wybielania jest jeszcze większy.

 

Jeśli zależy Tobie na profesjonalnym wybieleniu zębów i białym uśmiechu, zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej w Poznaniu.

Spełnij swoje marzenie!

Odzyskaj pewność siebie i spraw, by ludzie zazdrościli Ci białych zębów

Umów się na wizytę
Menu