Usuwanie diastemy

Przeszkadza Ci nieestetyczna przerwa między zębami? Pozbądź się jej raz na zawsze!

Dla większości ludzi szczelina między zębami to szpecący problem, który wymaga korekty. Przerwa między zębami to jednak nie tylko problem estetyczny. Ta charakterystyczna szczelina może przyczynić się do powstania poważnych wad zgryzu bądź chorób przyzębia. Bardzo często jej wystąpienie wiąże się z zaburzeniami wymowy, w tym seplenieniem.

Jakie są przyczyny powstania przerwy między zębami?

Pojawienie się diastemy zależy od wielu czynników. Może ona być rezultatem hipodoncji, czyli zbyt małej ilości zębów w jamie ustnej bądź braku siekaczy bocznych. Równie często przerwa występuje jeżeli dodatkowy ząb jest nieprawidłowo ułożony pomiędzy siekaczami szczęki.

Jak usunąć diastemę?

Najlepszym sposobem na zniwelowanie diastemy jest założenie licówek kompozytowych. Dzięki temu szybko zamkniemy szczelinę między zębami, a przy tym skorygujemy kształt uzębienia. Założenie licówek odbywa się na jednej wizycie, ponieważ wypełnienie jest dopasowywane bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta. Nie ingerują one w naturalne tkanki zęba, ponieważ ich założenie nie wymaga szlifowania. Założenie licówek jest krótkim i całkowicie bezbolesnym zabiegiem, przy którym znieczulenie jest całkowicie niepotrzebne!

W przypadku większej przerwy międzyzębowej rekomendujemy założenie licówek porcelanowych – czyli bardzo cienkich łusek porcelanowych przyklejanych do przedniej części zęba. Są one dużo trwalsze od licówek kompozytowych i jednocześnie piękniejsze. Wykonywane są z wysokiej jakości porcelany w jednym z najlepszych laboratoriów w europie. Dzięki czemu masz pewność, że Twoje zęby będą wyglądały po prostu pięknie.

Jeżeli zależy Tobie na skutecznym usunięciu przerwy między zębami, umów się na wizytę do prawdopodobnie najlepszej kliniki stomatologicznej w Polsce.

Leczenie diastemy nie musi wiązać się z leczeniem ortodotycznym, które nie należy do przyjemnych. Noszenie aparatu na zęby jest na prawdę uciążliwe, dlatego licówki kompozytowe lub licówki porcelanowe są idealnym rozwiązaniem na pozbycie się przerwy między zębami.

Spełnij swoje marzenie!

Usuń przerwę między zębami i ciesz się pięknym uśmiechem

Umów się na wizytę
Menu