Mosty porcelanowe

Chcesz uzupełnić brakujący ząb bez wszczepiania implantu? Zależy Ci na szybkim rozwiązaniu, które skutecznie poprawi estetykę uzębienia?

Metodą rekonstrukcji brakującego zęba jest wykonanie mostu protetycznego. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy z jakichś przyczyn nie jest możliwe wszczepienie implantu. Mosty składają się z filarów (własny ząb pacjenta, wkłady koronowo-korzeniowe lub implanty) oraz z przęsła, które odtwarza kształt i czynność brakującego zęba lub zębów. Mosty umożliwiają uzupełnienie od jednego do kilku zębów.

Jak wygląda proces dopasowania mostu protetycznego?

Na indywidualnej konsultacji w naszym gabinecie stomatologicznym omawiamy szczegółowo możliwości rekonstrukcji braków w uzębieniu. Mając na uwadze bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjentów, do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i zawsze oferujemy kilka możliwości odbudowy.

Mosty są wykonywane w laboratorium specjalizującym się pracach protetycznych, następnie, lekarz stomatolog cementuje most na stałe w jamie ustnej pacjenta. Badania poprzedzające zabieg wykonujemy za pomocą najnowocześniejszego sprzętu – tomografu 3D. Przed oszlifowaniem sąsiednich zębów, zawsze wykonujemy zdjęcia rentgenowskie, tak aby skontrolować korzenie zębów. RTG, ze względu na wygodę Pacjenta wykonujemy na miejscu, w gabinecie. Za priorytet stawiamy sobie precyzję i najwyższą jakość zabiegu, dlatego pracujemy w powiększeniu, pod mikroskopem. Dla komfortu Pacjentów podczas zabiegu stosujemy znieczulenie komputerowe, które jest bezpłatne.

Korzyści wynikające z założenia mostów porcelanowych:

  • są przyklejane na stałe, a przez to bardzo komfortowe – nie trzeba ich wyjmować i nie odczuwa się ich obecności w codziennym użytkowaniu;
  • są bardzo kosmetyczne i doskonale dopasowane do naturalnego koloru zębów;
  • dają możliwość precyzyjnego dobrania koloru;
  • są bardzo trwałe i wytrzymałe;

w zależności od rodzaju filarów, mosty mogą być oparte na zębach własnych lub implantach.

Menu