ul. Iwaszkiewicza 3, Poznań

577-787-004

Korony porcelanowe

Czy jeden z Twoich zębów jest ciemniejszy np. po leczeniu kanałowym? Twoim kompleksem są zniszczone zęby?

 Jest na to sposób! Zębom mocno zniszczonym i przebarwionym możemy dać nowy wygląd oraz zabezpieczyć je przed przypadkowym złamaniem za pomocą korony porcelanowej. Korony służą zarówno do rekonstrukcji zniszczonych zębów własnych, jak i do odtwarzania braków w uzębieniu, wówczas stosuje się je na implantach. Wskazaniem do założenia koron protetycznych są duże zniszczenia zęba, wywołane próchnicą, złamaniem lub patologicznym starciem zęba. Korony mogą być także stosowane na bardzo słabych zębach po leczeniu kanałowym. Warto mieć na uwadze, że korony wykonywane są tylko wówczas, gdy nie możemy zaproponować pacjentowi innego rozwiązania. Dla nas, priorytetem jest zawsze oszczędzenie zębów pacjenta i zachowanie jak największej ilości tkanek. Nowoczesna stomatologia daje szereg metod odbudowy np. licówki porcelanowe lub odbudowy kompozytowe, dlatego zawsze wybieramy wspólnie z pacjentem najlepsze rozwiązanie, korony protetyczne traktując jako rozwiązanie ostateczne.

Jak wygląda proces dopasowania korony?

Przygotowując zęby pod korony porcelanowe korzystamy wyłącznie z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologii – oszczędzamy czas pacjenta, liczbę wizyt redukujemy do minimum, a korony idealnie i precyzyjnie dopasowujemy do indywidualnych potrzeb. Na pierwszej wizycie wykonujemy wycisk, podczas drugiego spotkania (po 10-14 dniach) odbudowa jest już gotowa.

Korony, które stosujemy w klinice SOBOTA House Of Dentistry pochodzą z laboratoriów, które specjalizują się w robieniu koron. Wykonane są z wysokiej jakości porcelany, która stosowana jest przez najlepszych stomatologów na całym świecie. Korony są zrobione ze stopów antyalergicznych lub całkowicie bez użycia metalu.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pacjenta dlatego przed szlifowaniem zęba pod koronę, zawsze korzystamy z RTG dla kompleksowego sprawdzenia stanu korzenia. Jest to również rozwiązanie dla leczenia implantologicznego, gdzie koronę  porcelanową zakłada się na tytanowy implant (w przypadku braku zęba). Natomiast podczas właściwego szlifowania zęba, używamy mikroskopu aby zweryfikować szlif oraz jakość wycisków.

Korzyści wynikające z założenia koron porcelanowych:

  • możliwość naprawy lub rekonstrukcji bardzo zniszczonego lub przebarwionego zęba;
  • kolor i kształt koron nie różni się wizualnie od naturalnych zębów;
  • dzięki zastosowaniu mikroskopu i RTG są w pełni bezpieczne;
  • wykazują wysoką trwałość i niezawodność – porcelana jest równie trwała jak naturalne zęby;
  • korony porcelanowe wykonujemy w znieczuleniu komputerowym, które Pacjent otrzymuje od nas w prezencie;

na korony porcelanowe dajemy dwuletnią gwarancję!