DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu

W dzisiejszych czasach piękny uśmiech jest jedną z bardziej pożądanych rzeczy. Czasami pacjenci, z różnych przyczyn, nie są wystarczająco zadowoleni ze swojego uzębienia, ale boją się coś z tym zrobić, bo nie wiedzą jakiego efektu końcowego mogą się spodziewać. DSD, czyli Digital Smile Design, umożliwia pacjentowi nie tylko zobaczenie efektu przed rozpoczęciem leczenia, ale także zaplanowanie swojego nowego uśmiechu razem z lekarzem-dentystą. DSD jest wielofunkcyjną metodą umożliwiającą uzyskanie niezwykłych korzyści podczas planowania leczenia stomatologicznego. Nie tylko daje możliwość współpracy pacjenta z lekarzem, ale także ułatwia interdyscyplinarną współpracę całego zespołu.

Technologia DSD oparta jest na analizie proporcji wymiarów twarzy pacjenta. Brany jest pod uwagę stosunek pomiędzy zębami, dziąsłami, ustami, uśmiech i mimika twarzy. Wykorzystuję się w tym celu specjalnie do tego przeznaczone, wysokiej klasy aparaty cyfrowe zapisujące zdjęcia i filmy. Daje to duże ułatwienie diagnostyczne poprzez ocenę zewnętrzną i wewnętrzną aspektów estetycznych i strukturalnych. Możliwość zaznaczenia wszystkich zmian w formie cyfrowej stanowi też duże usprawnienie pracy interdyscyplinarnej lekarzy różnych specjalizacji i techników dentystycznych. A rezultatem jest zrozumiała prezentacja wyników leczenia dla pacjenta.

Na pierwszej wizycie podczas planowania leczenia, przy użyciu systemu DSD, pacjent jest fotografowany. Dzięki temu i dokładnemu badaniu przedmiotowemu lekarza tworzony jest mock-up (model tymczasowy). Analizując rysy twarzy, mimikę, uśmiech i ogólną aparycję pacjenta lekarz projektuje nowy uśmiech, który w każdym momencie może być przez pacjenta zmodyfikowany według upodobania. Gotowy, trójwymiarowy model trafia następnie do pracowni technicznej, gdzie jest przygotowana próbna płytka, która ma odzwierciedlać wynik końcowy. Jest ona przymierzana przez pacjenta na kolejnej wizycie. Jeżeli wszystko będzie pasować, można przystąpić do tworzenia ostatecznego modelu, z ewentualnymi poprawkami.

W sytuacji, gdy pacjent wymaga zabiegów ortodontycznych, chirurgicznych czy periodontologicznych specjaliści z każdej dziedziny są świadomi co powinni zrobić, żeby uzyskać zaplanowany przez lekarza i pacjenta efekt. Co ważne praca z Digital Smile Design znacznie skraca czas leczenia, zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych i poprawek.

Pacjenci korzystający z usług naszego gabinetu stomatologicznego są zachwyceni z rezultatów, a także z samego przebiegu procesu leczenia. Osiągnięcie idealnego i funkcjonalnego wyniku przede wszystkim zależy od interdyscyplinarnej pracy lekarzy (ortodonty, protetyka, chirurga, periodontologia, endodonty, stomatologa zachowawczego) i techników oraz dobrej komunikacji z pacjentem. W naszej klinice wszyscy specjaliści dostępni są w jednym miejscu, dzięki czemu Pacjent może zaoszczędzić czas na dodatkowych dojazdach, a także praca naszego zespołu jest sprawniejsza i bardziej precyzyjna. Umożliwia to wszystkim lekarzom dostęp do DSD i wgląd do ustaleń dotyczących leczenia.

Spełnij swoje marzenie!

Zrób sobie prezent i spełnij swoje marzenie o pięknym uśmiechu! Zaufaj prawdziwym specjalistą którzy włożą swoje całe serce w prace nad Twoimi zębami

Umów się na wizytę
Menu